Kropkamocy

Mam(y) talent(y)!

Dzień dobry!☀️

Porozmawiamy dziś o talentach? Mam wrażenie, że wyostrzyło mi się pod tym kątem oko i wszędzie widzę ludzi utalentowanych. Serio! I nie chodzi mi wcale o mnożące się w telewizji programy tupu talent show, chodzi mi o zwykłe życie.
Rozmawiam o ciuchach ze znajomą, która ma tak niesamowite wyczucie co łączyć z czym, a czego nie, że z niczego potrafi zrobić spektakularną „stylizację” (tak to się podobno nazywa😉 ). No więc się na niej będę próbowała się wzorować.

Ale popatrz na tablice swoich znajomych na Fb : widzisz jakie niesamowite zdjęcia ludzie robią? Czasami zwykłym telefonem, bez wyszukanych obiektywów czy filtrów, osiągają efekty zawodowców lub wręcz artystów. Niektóre są po prostu niesamowite!

No i talent kulinarny! Znam dziewczynę, która ze zwykłego spotkania może zrobić zupełnie naturalnie niezapomniane przeżycie kulinarne.

Ale wiesz co? Czasami nie zauważamy naszych talentów. Niestety. Bywa, że pojawia się tendencja do ich umniejszania: „bo przecież to normalne, każdy umie zrobić takie brownie”.
Otóż nie! Nie każdy! To, co Tobie może wydawać się zwyczajne, oczywiste, dla innych może mieć taką wartość, że nazwą to Twoim talentem.

No więc co zrobić żeby sobie uświadomić co jest moim talentem?

🌀Przypatrz się sobie. Popatrz jakie czynności i działania przychodzą Ci bez większego trudu.
🌀Popatrz co sprawia Ci przyjemność. Do czego chętnie się garniesz.
🌀Spisuj swoje spostrzeżenia.
🌀 A na koniec po prostu zapytaj! Zapytaj kilku życzliwych Ci osób co według nich jest Twoim talentem. Uwierz mi, że odpowiedzi mogą Cię bardzo zaskoczyć i pozytywnie zmotywować!

Odpowiedzi niech nie umniejsza skromność. Twoje talenty to coś z czego powinnaś być dumna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.