Kropkamocy

O co chodzi z tą kropką mocy?

O co Ci chodzi z tą kropką mocy? Zapytała mnie któregoś dnia Ewa.

I chociaż sądziłam, że jest to dla mnie oczywiste, to zatrzymałam się przez chwilę nad tym pytaniem. A zatem, o co mi chodzi z tą kropką mocy?

Najprościej rzecz ujmując, o skupianiu się na pozytywach. Gdybym tak przestała wypatrywać kropek mocy, to pewnie dałabym się porwać nurtowi narzekania i czarnowidztwa. A ja tego nie chcę, świadomie bardzo nie chcę. Wolę pozostać po słonecznej stronie nastawienia, z uśmiechem na twarzy. I wcale nie mówię, że to łatwe. Co więcej, nie zawsze się udaje, niemniej, nie ustaję w wysiłkach! 🙂

Im bardziej koncentruję się na pozytywach (a uwierz mi, życie ostatnio dość solidnie mnie testowało, więc było gdzie, kiedy i na czym się w pozytywnym myśleniu/nastawieniu ćwiczyć), tym fajniejsza jest moja codzienność.

Tylko tyle i aż tyle.

Jakiś czas temu umówiłam się sama ze sobą, że wychodzę poza schemat. Że nie żyję od wakacji do wakacji, od weekendu, do weekendu. Że żyję każdym dniem. I tym sposobem zaczęłam dbać o codzienność. Żeby mieć fajnie na co dzień, nie tylko od święta. Być może to przychodzi z wiekiem, być może z doświadczeniem, tego nie wiem, ale podniesienie codzienności do rangi niemalże święta chroni mnie skutecznie przed poczuciem marnotrawienia czasu.

No dobrze, a o co chodzi z tymi kropkami mocy? O patrzenie na dobrą stronę sytuacji, poszerzenie swojej perspektywy i wyciąganiu wniosków co by potem było fajniej:)

 

Nastawienie, no właśnie, od tego zależy między innymi, czy wyjazd jest udany, czy też nie. Piszę ten tekst pijąc herbatę w pewnej miejscowości nad Bałtykiem, gdzie przyjechałam cieszyć się złoto-słoneczną październikową aurą. Tymczasem prognoza pogody uparcie sugeruje deszcz! A ja tak dawno nie spacerowałam plażą w deszczu!:)

 

P.S. Ewo Hartman – za inspirację, mentoring, za jakość spotkań i rozmów, które długo jeszcze we mnie rezonują dając piękne owoce, bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *